logo

FAYDALI BİLGİLER

kombiler hakkında merak edilen her şey!

Kombinin oda termostatı nereye takılmalıdır? Kablo ölçüsü ne olmalıdır?

Kombinin oda termostatı oda içinde, zeminden 1.5m yükseklikte, dış cepheyle irtibatı olmayan bir duvara monte edilmelidir. Kablo ölçüsü 3x0.75mm ttr kablo olmalıdır. Radyatörden ve ısı yayan ev aletlerinden uzak olmalıdır.

Kombide donma koruması nasıl çalışır?

Oda sıcaklığı 5 derece'nin altına düştüğü zaman cihaz devreye girer ve ısıtma işleminden sonra devreden çıkar. Bu nedenle cihaz her zaman çalışmaya hazır durumda bırakılmalıdır. Cihaz hazır durumda bırakıldığı sürece siz evde olmasanız dahi cihazınız donmayacaktır. (Kombinin elektriği bağlı olmalı ve doğalgaz kullanılabilir durumda olmalıdır.)

Kombinin garanti süresi kaç yıldır? Cihaz hangi durumlarda garanti kapsamına girmez?

Cihazın garanti süresi 2 yıldır. Yüksek voltaj nedeniyle oluşan hasarlar, tesisat kirliliği ve kullanım hataları söz konusu ise cihaz garanti kapsamı dışında kalır. İstenildiği takdirde servis ile bakım sözleşmesi yaparak cihazın garanti süresi uzatılabilir.

Radyatörlerin bir kısmı ısınmıyor, ne yapılmalı?

Radyatörlerin havaları alınmalıdır. Borulamanın projeye uygunluğu kontrol edilmelidir. Tesisat kirlilik açısından kontrol edilmelidir.

Kombinin periyodik bakım aralıkları ne olmalıdır?

Yılda en az bir kez yetkili servis tarafından periyodik bakım yapılmalıdır. Gerekiyorsa tesisat yıkanmalıdır.

Yakıt tasarrufu için ideal oda sıcaklığı nedir?

İdeal oda sıcaklığı 21 derece'dir. Sıcaklığı 1 derece azaltmak yaklaşık %10 yakıt tasarrufu sağlar.

Tatile çıkarken kombi kapatılmalı mı?

Tatile çıkarken cihazlar kapatılmamalıdır. Çünkü cihazlarda donma koruması ve pompalar için antiblokaj özelliği vardır. Bu özelliklerin çalışması için cihaz enerjiye bağlı olmalıdır. Programlanabilir oda termostatlarından tatil program ayarı da yapılabilir.

Geceleri kombi kapatılmalı mı?

Dış hava sıcaklığı 5 derece'nin altına indiğinde düşük işletme yapmak ekonomiktir. Gündüz sıcaklığı ise 4 derece altında ayarlanabilir.

Kombinin su eksiltme nedeni ne olabilir?

Tesisatta su kaçağı kontrolü yapılmalıdır. Ayrıca radyatörlerden hava alınırken havayla birlikte bir miktar su dışarıya çıktığı için basınç düşebilir.

Doğalgaz nedir?

Doğal gaz; havadan hafif, renksiz ve kokusuz bir gazdır. Yer altında, petrolün yakınında bulunur.

Kombinin oda termostatı nereye takılmalıdır? Kablo ölçüsü ne olmalıdır?

Kombinin oda termostatı oda içinde, zeminden 1.5m yükseklikte, dış cepheyle irtibatı olmayan bir duvara monte edilmelidir. Kablo ölçüsü 3x0.75mm ttr kablo olmalıdır. Radyatörden ve ısı yayan ev aletlerinden uzak olmalıdır.

Vaillant ile Can Güvenliğiniz Garantide

Vaillant cihazları ile ölümcül bir olay yaşamanız mümkün değildir!

Vaillant'da can güvenliğiniz ve emniyetiniz her zaman ön planda tutulmaktadır. 128 yıldır sadece Almanya'da üretilen Vaillant Kombi ve Kazanlarının %90 malzemesi de Vaillant'ın kendi fabrikalarında üretilmektedir. Üretimin her aşamasında kalite kontrole tabi tutulan Vaillant cihazları bugün Avrupa'da 35 milyon insan tarafından 30 yılın üzerinde problemsiz olarak kullanılmaktadır. Bunun nedeni yüksek kaliteli malzeme kullanımı ve çok ileri teknolojiyle üretiliyor olmasıdır. Vaillant'ın tüm cihazları DIN, ISO 9001, ISO 9002 ve CE normlarına sahiptir.

Vaillant cihazlarının en önemli özelliği emniyet sistemleridir. 30 yıldan fazla size hizmet verecek Vaillant Kombi ve Kazanlarının emniyet sistemleri de cihazın ömrüne eşdeğer hassasiyetle tasarlanmıştır. Başka hiçbir cihazda olmayan bu özellikler sayesinde can güvenliğiniz uzun yıllar garanti altına alınmıştır. Şimdi Vaillant'a özgü bu özel emniyet sistemlerini inceleyelim:

VAİLLANT KOMBİLERDE bulunan baca gazı sensörünün özel yapısı ile can güvenliğinize kesin çözüm. Vaillant'ta baca gazı sensörü aspirin termostat olmayıp, ömrü sınırlı değildir. Vaillant baca gazı sensörü yıllarca problemsiz çalışır. Vaillant'ta baca gazı sensörünü iptal edemezsiniz, iptal etseniz bile cihaz çalışmaz. Kısacası Vaillant'ta bacanız çekmiyor diye emniyet sistemi ortadan kaldırıp cihazın çalıştırılması ve hayatınızın tehlikeye sokulması mümkün değildir. Üstelik baca gazı termostadı yıllarca sonsuz ömre sahiptir. Çünkü Vaillant baca gazı sensörünün sıcaklığa göre değişen iki adet direnci (PTC), kablo ile elektronik karta bağlanmıştır. Baca gazı sensörü bir problem olduğunda cihazı 15 dakika da bir sürekli kontrol eder ve sizi emniyete alır. Baca gazı sensörü sonsuz ömürlü ve özel 15 dakikada bir cihazı sürekli kontrol eden elektronik devresi ile can güvenliğinizi kesin olarak emniyete alır. Yine Vaillant kombilerde sirkülasyon pompası çalışmadan gaz yolu açılmaz. CİHAZINIZ ÇALIŞMAZ. Özel emniyet sistemi sayesinde daha sizi olası bir arızanın başında emniyete alır. Yetersiz su emniyeti tamamen elektronik kart ve sensörlerin ortak çalışması sayesinde sağlanmakta ve cihaz kuru yanmaya ve aşırı ısınmalara karşı kesin olarak emniyet altına alınmıştır.

Vaillant kombilerde en son görev yapan limit termostad da asprin termostad değildir. Yani Vaillant kombideki en son emniyeti sağlayan termostadın da ömrü sonsuzdur. Üstelik bu termostad içinde sıvı bulunan özel bir sistemdeki sıvının genleşmesi prensibi ile çalışır. Olası bir tehlikeli durumda cihazı komple durdurur, bir daha istensede hiç kimse çalıştıramaz; kısacası sizi emniyete alır. Ancak servisin müdahalesi ile cihaz tekrar çalışabilir. Bu cihazı en son komple kilitleme sistemi Vaillant kombinin can güvenliğinize verdiği önemin bir göstergesidir.

Tüm Vaillant kombileri düşük su basıncı emniyet sistemine sahiptir. Tesisat su basıncınız düştüğünde cihazınız çalışmaz.
Tüm Vaillant cihazları otomatik kontrol setleri ile donmaya karşı emniyetlidirler.
Patenti Vaillant'a ait BY-PASS sistemi ile pompa arızası minimuma indirilmiştir.
Tüm Vaillant cihazları Vaillant Yetkili servisleri tarafından tesisat dahil kontrol edildikten sonra devreye alınmaktadır.
Vaillant'a özel servis sistemi ile özel servis araçlı cep telefonlu servis teknikleri ile 24 saat arıza bakım servis garantisi verilmektedir.
Vaillant Tüketici Club ile cumhuriyet altınları, seyahatler, armağanlar ve özel birçok hediye alabilirsiniz.